PITANJA & ODGOVORI
Kada uplatim program kada cu dobiti pristup programu?
Nakon izvršene uplate dobijate pristup programu preko svog naloga.
Da li je pristup programu ograničen?
Pristup programu imate sve dok je vaša uplata vazeća, možete ga koristiti gde god da se nalazite i u bilo koje vreme, sve što vam je potrebno je pristup internetu.
Da li je program za početnike ili samo napredne vezbače?
Postoji više programa i detaljno objasnjenje za svaki program pomoću čega možete tačno odabrati šta je idealno za Vas.
Da li uz program dobijam i plan ishrane?
Uz svaki kupljen program dobijate detaljno objašnjenje o ishrani i kako izračunati kalorije za vaše dnevne potrebe. Nedeljni predlog obroka i sve dodatne informacije potrebne za vaš cilj.
Da li mogu imati dodatne savete u vezi programa?
Ako imate bilo kakav problem u vezi programa, treninga, ishrane, problem sa izvođenjem neke vežbe zbog povreda ili vas tokom iste boli neki deo tela, treba vam zamenska vežba ili savet možete me kontaktirati da zajedno pronađemo adekvatno rešenje.
Da li ću se ,,nabildovati’’ ako budem koristila/o program?
Nabildovani izgled uz rekreativno treniranje u teretani je mit, konkretno, da bi ste dosli u takvu formu potrebne su godine discipline, ne samo u treningu, vec i u ishrani, kao i ozbiljan strucni tim saradnika.
Koliko je vremena potrebno do prvih promena?
Promene su individualne, zavisno u kakvoj se formi trenutno nalazite. Prvi rezultati su vidljivi vec nakon tri nedelje, zato sto telo pozitivno reaguje na promene u ishrani i fizickoj aktivnosti, medjutim, da bi ste postigli zeljeni rezultat potrebno je dugorocno promeniti lose navike i istrajati na tom putu.
Da li trening kod kuće ima isti efekat kao u teretani?
Treniranje u kucnim uslovima i te kako daje pozitivne rezultate, pogotovo ako govorimo o fleksibilnosti i jacanju tela, medjutim, da biste postigli bolje rezultate u nekom trenutku je potrebno kucni ambijent zameniti teretanom, zbog prirode ambijenta i uslova koje nam ona nudi.
Brzi hod ili trčanje za dodatno trošenje kalorija?
Brzi hod se svrstava u jednu od najpreporucljivijih kardio vezbi zato sto postizemo najbole rezultate u topljenju masti bez uticaja na misicnu masu. Takodje, u koliko ste pocetnik ili imate visak kilograma brzi hod ima prednost u odnosu na trcanje zbog ocuvanja hrskavice u zglobovima.
Da li me goji hrana u kasnim večernjim satima?
Hrana nas goji iskljucivo kada je unesemo u većim količinama nego što nam je toga dana potrebno. Ima istu kalorijsku vrednost ujutru i uvece, bitan je izbor namirnica i njena količina.
Da li misić radi i ako ga ne osećamo prilikom izvođenja vežbe?
Svima prija da osete misić prilikom izvodjenja vežbi, jer je to znak da vezbu izvodimo pravilno, medjutim cak i ako ga ne osetimo ne znaci da vezbu nismo odradili kako treba.
Kako odrediti kilažu sa kojom treba izvoditi vežbu?
Kilažu odredjujemo tako da zbog nje nemamo poteškoća u pravilnom izvođenju vežbe kao i da nam izvođenje iste ne bude lako.
Da li je upala mišica merilo dobrog treninga?
Upala mišića se javlja kod misica koji nisu dugo aktivni, kada promenimo nacin treniranja, kod izvodjenja novih vezbi kao i kod pravljenja progresa u kilazi. Upala misica nije pokazatelj kvalitetnog treninga i ne treba po njoj odredjivati da li ste dobro odradili trening.
Trening za vreme upale mišića?
Upala misica je pokazatelj da je misic povredjen i da mu je potreban oporavak, tako se prema njemu i ophodimo. Ako je upala minimalna dobro zagrejati misice i odraditi trening, ako je upala jaca treba pauzirati ili raditi drugu grupu misica. Najbolji oporavak za misic je odmor i kvalitetan san.
Pravilno disanje tokom treninga?
Disanje je bitan proces ne samo u treningu nego i u svakodnevnici. Nepravilno disanje može dovesti do različitih problema u organizmu. Prilikom vežbanja potrebno je dijafragmicno disanje što znači da treba udahnuti iz stomaka i tako širiti rebra, a ne kratak dah iz grudi. Kratkim i plitkim dahom ne možemo da doprimimo potrebnu količinu kiseonika i to dovodi do povećane srčane frekvencije kao i krvnog pritiska. Pre svakog napora treba udahnuti iz stomaka, a u poslednjoj trećini vežbe izdahnuti. Primer kod čučnja: prilikom spuštanja udah, tokom podizanja izdah.